MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Ludvík opět vítězí, tentokrát na longu

Bulharské prostředí zdá se Vojtovi Ludvíkovi opravdu sedí, domů si veze již druhé vítězství. Kanta a Hašek v top10. Veteráni z MS vezou tři zlata, dvě stříbra a dva bronzy.

Okolí vesnice Momino bylo centrem dnešního vydatně kopcovatého longu. Přesto se podařilo vítězům možná trochu překvapit stavitele, protože vítězné časy se pohybovaly jak v mužích tak ženách 20 minut pod směrnými. V pánské elitě se odehrál velmi těsný souboj, kdy se první tři vešli do 22 sekund a odskočili o 3 minuty dalším. Tím nejšťastnějším byl i včerejší vítěz Vojtěch Ludvík, kterému se zde opravdu daří. Porazil druhého Andrease Waldmanna (Rakousko) o pouhých 7 sekund. Těsně unikla velká bedna Martinu Kantovi na 7. pozici, a pouhé 2 sekundy za ním skončil Jan Hašek. Ženský závod zcela ovládly Dánky. Nejlepší Češka Marie Kamarytová skončila na 14. místě, 6 sekund před 15. Valerií Kamererovou.

Veteráni pokračují na MS v medailové sklizni a ukazují světu, že je s nimi potřeba počítat. Pavel Bureš v kategorii M45 získal již třetí zlato, Jidra Dohnalová v kategorii W60 taktéž.

Medailový přehled WMMTBOC:
  • M40 - 2. Milan Rovenský
  • M45 - 1. Pavel Bureš
  • M50 - 1. Miroslav Rygl, 3. Alexandr Toloch
  • W50 - 2. Iva Mědílková, 3. Eva Maliňáková
  • W60 - 1. Jindra Dohnalová

Všechny výsledky je možné najít zde. Zítra jsou na programu smíšené štafety pro světový pohár a middle pro veterány. Průběžné výsledky, živý přenos a gps tracking je možné sledovat zde

• | Zobrazeno 875x | Reprezentace | Kate Nováková
    Český pohár MTBO podporují
    HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
    MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot