MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MTBO v zahraničí

Závody MTBO v zahraničí. Slovenský pohár, Maďarsko, Rakousko, Německo, Polsko...

| MTBO v zahraničí
Kemp v Dánsku je za námi

Dánský ostrov Bornholm se ukázal být místem pro MTBO velmi příjemným. Letošní kemp přilákal na start 250 účastníků z mnoha zemí, včetně 16 mistrů a mistryň světa či Evropy. Konkurence tedy více než slušná. Terény také - hlavně oba middly v přímořském borovém lese byly prostě krásné.

Dva úvodní závody zařazené do WRE byly pro českou reprezentaci vypsány jako nominační na SP do Dánska. První v z nich - klasickou trať - vyhrál celkově Martin -Pari- Ševčík. Ve druhém WRE - velice vyrovnaném middlu - byl nejlepší z našich 11. Honza -Mak- Svoboda, který navíc  vyhrál celkově i 5. etapu. Z žen byla v obou WRE závodech nejlepší češkou juniorka Katka Nováková - dvakrát  skončila devátá.

Celkovými vítězi kempu se staly Anton Foliforov (RUS) a Emily Benham (GBR) . Kompletní výsledky včetně map a fotogalerie od Honzy Svobody čekají, až si je prohlédnete.

WRE začíná o víkendu

Mezinárodní MTBO sezóna 2014 začíná o tomto víkendu první dvojicí závodů Světové série WRE v Istanbulu (Turecko), ovšem bez české účasti. Naši se do Světové série v hojném počtu zapojí až o týden později na dvou závodech WRE v rámci tréninkového MTB-O Campu na dánském ostrově Bornholm.

A šanci sbírat body do světového žebříčku budou mít všichni naši eliťáci i doma, protože do Světové série jsou zařazeny i dva závody Českého poháru v Mimoni (Slavia Liberec).

Celý článek.
Světová série WRE 2014

Termínovka závodů ČP2014 je už v podstatě kompletní a měla by být zveřejněna co nevidět. Na stránkách IOF byla zveřejněna termínovka závodů Světové série WRE 2014.

Opět bude do Světové série zařazen i jeden z víkendů Českého poháru a vzhledem k tomu, že do žebříčku Světové série WRE jsou započítávány pouze 4 závody, stačí český WRE víkend (kdy ve Světové sérii automaticky startují všichni v kategoriích M21E a W21E) doplnit třeba víkendem rakouským a máte šanci na slušné umístění ve světovém žebříčku.

Vlastňáky MS 2013

O tom, jak se na Mistrovství světa dařilo, už jste asi všichni četli a slyšeli docela dost. Načněme tedy i trochu jiný soudek :o).

Myslíte si, že závodníci na Mistrovství světa jsou jiný živočišný druh, jezdí téměř nadzvukovou rychlostí a navíc naprosto bez chyb? No pokud chtějí bojovat o medaile pak v podstatě ano. Ale ne vždy se podaří, co se dařit má.

O-Ringen MTB-O

Společně s legendárními běžeckými 5-denními O-Ringen se ve švédském Boden koná ve dnech 21.-23.července 2013 O-Ringen MTB-O. Úplně nejlevnější přihlášky sice už vypršely, ale další termíny jsou do 1.6. nebo dokonce až do 20.7.  3-denní O-Ringen MTB-O si můžete dát buď sólo nebo je zkombinovat s pěšími etapami - buď jako MTBO 3-denní následované OB 3-denními nebo vám pořadatelé dokonce desynchronizací startů umožní absolvovat obojí kompletně. Takže pokud se vaši oddíloví kamarádi chytají vyrazit na O-Ringen, ale vy by jste radši proháněli bajka, máte možnost k obojímu. Letos je to sice trochu z ruky, ale už příští rok bude O-Ringen hostit nejen Světový pohár v MTBO v nesrovnatelně bližším Skåne.
WRE 2013

WRE 2013

Když se na Shromážděních sekce začne řešit žebříček, je o zábavu na celý den postaráno :o). Český pohár (počet započítávaných závodů, koeficienty, průměry...) to je to nejdůležitější i pro posledního Céčkaře. To, že mě Franta porazil na jednom závodě, je náhoda, ale o tom, kdo z nás dvou je větší borec přece vypovídá žebříček ;o). Pro opravdové borce tu jsou i další, prestižnější žebříčky. Celý článek.

WRE Castelfiorentino

O víkendu proběhly třídenní závody v okolí toskánského Castelfiorentino. V pátečním sprintu byla bronzová René Paulíčková a Jirka Hradil. V sobotním middle se o českou mužskou bednu postarali Mára Pospíšek, Honza Svoboda a Radek Laciga a v ženách třetí Martinka Tichovská. Třídenní závody uzavřel nedělní long s handicapovým startem, kde Mára Pospíšek udržel celkové druhé místo za vítězným Ruslanem Gritsanem (RUS) a na třetí místo se nejrychlejším časem dne dostal z pátého Honza Svoboda. Martinka Tichovská skončila celkově také třetí za vítěznou Christine Schaffner (SUI) a druhou Laurou Scaravonati (ITA).
Celkem: 39 načítat automaticky
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot