MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství světa v MTBO začalo závodem sprintu

V pondělí 6.8. začalo páté Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech závodem sprintu. První medaile si z Nového Města na Moravě odvážejí Ksenia CHERNYKH z Ruska a dánský reprezentant Torbjoern GASBJERG.

Premiérová disciplína vyšla nejlépe Rusce Chernykhové, která překvapivě porazila všechny favoritky. Stříbrnou medaili si odváží Rakušanka Michaela Gigon, která chybovala v první části trati, výborným finišem však dosáhla na stříbro. Vyrovnaný výkon po celou dobu trati znamenal pro slovenskou reprezentantku Hanku Bajtošovou třetí místo. České reprezentantky obsadili místa v druhé desítce. Nejlepší z českých závodnic Renáta Paulíčková dokončila závod na 12. místě se ztrátou 1:36 min. Následovali Markéta Jirásková a Martina Tichovská na 14. resp. 15. místě. Nováček v České reprezentaci Martina Tichovská v cíli zhodnotila svůj výkon. "Závod byl hodně fyzicky náročný, a poměrně i kopcovatý. Při postupu na 7. kontrolu jsem špatně zvolila odjezd od kontroly a musela jsem se trochu vracet."

V mužské kategorii si první titul vybojoval dánský reprezentant Torbjoern GASBJERG. Ve velmi vyrovnaném závodě se dokázal vyvarovat chyb a po zásluze si odváží zlatou medaili. Stříbro vybojoval se ztrátou 10 vteřin Jérémie GILLMANN z Francie, 2 vteřiny za ním skončil Anton FOLIFOROV z Ruska. V závodě se dařilo Čechům, nejlepší z nich Radek Laciga obsadil 7 místo se ztrátou 42 vteřin, 9. místo vybojoval Jaroslav Rygl. Radek Laciga k tomu dodává: "Zajel jsem dobrý dobrý závod, jsem s ním velmi spokojen. Neudělal jsem žádnou chybu a to dnes rozhodlo".

3.FOLIFOROV AntonRUS15:17

Program šampionátu pokračuje v zítra závodem na krátké trati v Zubří, kde budou připraveny i tratě pro příchozí veřejnost. Ve středu se pojede kvalifikace klasického závodu, v pátek je na programu finále a celé Mistrovství vyvrcholí v sobotu závodem štafet.