Jaká byla? Série SP v MTBO 2001.
Marie Hrdinová
Její forma stoupala, všechny „škrtlé“ závody měla v první půlce soutěže. Že by tréninkový výpadek způsobený absencí závodního kola? Začala dvěma 16. místy, závěr pak skvělý 3.-5.-5.-3. místo. I v silnější konkurenci se letos udržela na přibližně stejné pozici, bude-li dělat méně mapových chyb, je to na „bednu“. Technicky zdatná (vyrovná se některým H), fyzička dobrá – uvidíme, jak se Marušce bude dařit trénovat na stáži v Belgii. Nutností je větší praxe při opravách kola, při technických potížích v lese se tato investice mnohokrát vrátí. To platí pro většinu děvčat.
Markéta Jakoubová
Jako jediná naše žena zvítězila - v Rakousku na klasice. Po tomto triumfu jí to „šlapalo“ i v Maďarsku, na závěr ve Francii ale chyběla větší chuť do závodění, celkově z loňského bodového průměru 36 zbylo 30. Potvrdí-li se, že sudé roky má silné, Antje a Finky budou smutné. Má relativně hodně naježděno, brzdou pro ještě kvalitnější a intenzivní trénink je bydliště v rušné části Prahy.
Anna Podrábská
Pravidelně střídala výborné a průměrné výkony. V Maďarsku nevyšel ani závod, zato ve Francii oba. Je toho na ní hodně – přítel, práce, dům na postavení, trénink. Ale zvládá – fyzička je výborná a s imbusy a montpákami se umí dobře ohánět. U závodnice s jejími zkušenostmi bych rád viděl všechny výkony na té vyšší úrovni. Pocvičit přes zimu paměť a volbu postupů bude hračkou, nějaký čas se vždycky najde.
Hana Ryglová
Zazářila bronzem v Maďarsku na volném pořadí, dobře jezdila i ve Finsku. Ostatní výsledky byly vzdálené loňskému úspěchu – na průměry propadla o 9 bodů. Od podzimu bydlí v Itálii a uvidí se, souvisí-li změna bydliště se změnou životních priorit. Je však rozenou závodnicí, dobře mapuje a z minima tréninku dokáže „vytřískat“ maximum. Lehčí kolo ji pomůže ubrat minuty a posílit motivaci.
Kristina Kupcová
Výborně jezdila v NOKIA Českém poháru - 3.místo. Ve světě to však napodobit nedokázala, loňský průměr jí klesl o 4 body. Na nejlepší výsledek z prvního závodu už se pak mohla dívat pouze do výsledků – pohybovala se mezi 10.-14.místem. Kristina by měla vylepšit mapu i fyzičku a už teď mít chuť a vůli v příští sezóně uspět. Pronásledovaly ji technické problémy, díky jimž umí rychle nýtovat řetěz.
Jaroslava Folprechtová
Jediným vyčnívajícím výkonem je 9.místo z Maďarského volného pořadí, jinak na konci druhé desítky. V letošním svěťáku svoji dobrou mapu nepotvrdila, ve fyzické přípravě potřebuje přidat. Do budoucí sezóny to chce věnovat se MTBO více a více pro ně i „hořet“.
Jaroslav Rygl
Jako jediný držel stále (i ve Finsku) krok s těmi nejlepšími. Vyhrál jedenkrát, v Maďarsku na mapařsky nejtěžším závodu (volné pořadí). O další vítězství se připravil zkrácením tratě (a diskvalifikací) na sprintu v Rakousku a špatnou koncentrací v průběhu závodu (sprint Francie – na povinném úseku nenarazil kontrolu). Rakouský zkrat ho poznamenal psychicky, naštěstí ne na dlouho. Fyzicky i technicky je u nás nejlepší, v mapové přípravě se ještě může rozvíjet. Informace z technických porad udržet i v průběhu závodu!
Jiří Procházka
Velmi vyrovnané výkony (vždy mezi 6. – 14. místem), Ďure prostě nekazí (až na týmový závod v Rakousku). Oproti loňsku se v lepší konkurenci posunul výš. Mapově exceluje, možná jen štěstíčko chybělo k „úletu“ na velkou bednu, možná trochu více zdravého sebeprosazení.
Pavel Wohanka
Nováček v týmu, vedl si zdatně a na rozdíl od některých zkušenějších nepropadal předstartovní horečce. Nejlepší byl 8. Mapově jezdil dle svých možností, vylepšit se ale jistě může. Fyzičku má dobrou, i přesto by mohl najezdit více km. Nutností je investice do nového kola.
Petr Strejček
Taktéž nováček, zazářil v Maďarsku na klasice – 2. místo. Ostatní výsledky oscilovaly okolo 10. místa. Díky pracovnímu zaneprázdnění nemohl absolvovat Francii, což ho stálo umístění do desítky. Rozený biker, jak technicky, tak fyzickými proporcemi. Na základě letošních výkonů předpokládám větší zápal a koncentraci na MTBO.
Jiří Kubín
V SP nepotvrdil letošní dobré výkony z českých luhů a hájů, ani jeden závod mu mapařsky nevyšel. A pokud vyšel, tak měl defekt. Fyzicky vynikající, s pevnou morálkou a obrovskou vůlí. Mapové chyby většinou způsobeny malými zkušenostmi a nervozitou. Důležitá věc – v závodě chybují všichni, takže mě mé chyby nesmějí rozhodit!
Radovan Mach
Proti loňsku propadák, v průměrném bodovém zisku má pouhou půli. Slabá kondice zrazená navíc fatálními mapařskými chybami „z kategorie D12“. Co závod to hrubice, ani rám se nevydržel na to koukat a na maďarské klasice praskl. Trénovat mapovou teorii a paměť je nutnost. Čeká tě spousta práce, RaMachu!
Borek Podrábský
Díky pobytu v USA letos vypouštěl, absolvoval pouze Francii místo Strejčka. A i bez tréninku zajel výborně, je spolehlivý jak mapově, tak fyzicky. V oblasti techniky jízdy je prostor pro rozvoj.