MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár Staré Město pod Landštejnem

O uplynulém víkendu, 18.-19.5., pořádal oddíl OK Jihlava ve Starém Městě pod Landštejnem 5. a 6. závod Českého poháru MTBO 2013. V sobotu se jel long, v neděli middle.
Centrum závodů bylo v Cyklocampu ve Starém Městě pod Landštejnem. Závodníci tam našli veškeré zázemí, od ubytování ve stanech i na postelích, večerní párty, vyhlášení výsledků i restaurace. Závody provázelo hezké polojasné počasí, jen páteční déšť udělal z některých cest při sobotním závodě bažiny.

Při sobotním longu v mužské elitě zvítězil s 3-minutovým náskokem Honza Svoboda (SMR) před Kevinem Haselsbergerem (Austria) a Martinem Ševčíkem (TBM). V ženách byla Anna Kaminska (Poland) před Martinou Tichovskou (VSP) a Stanislavou Fajtovou (VBA). Nedělní middle sednul nejlépe Jirkovi Hradilovi (TZL), za ním skončili s půlminutovým odstupem Jaroslav Rygl (TBM) a Marek Pospíšek (TBM). V ženách byla vítězka stejná jako na longu - vyhrála opět Anna Kaminska (Poland), tentokráte před Michaelou Gigon (Austria) a Martinou Tichovskou (VSP). Kompletní výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete na webu závodů.

Závody se celkově hodně líbily, přispěly k tomu i asi letos nejlépe postavené tratě, které stavěly Renata Paulíčková a Barbora Chudíková. Závodů se zúčastnilo po oba dny přes 400 závodníků, což je pro letošní rok zatím nejvyšší číslo.

Závodníci MTBO si nyní dají 3-týdenní pauzu od závodů ČP MTBO 2013. Hned poté je čeká první mistrovský víkend, který se koná ve Viničných Šumicích (kousek od Brna) 8.-9.6. pod pořadatelskou taktovkou největší oddílu KOS Tesla Brno.