MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Finále SP MTBO v Portugalsku začíná

 

Mezinárodní sezonu letos ukončí reprezentace v Portugalsku. Na programu finálového kola SP jsou middle, long a sprint. Tedy ještě 180 možných bodů do celkového pořadí světového poháru 2018. Martina Tichovská, Kryštof Bogar, Veronika Kubínová a Vojtěch Ludvík jsou stále ve hře o celkové prvenství či medailová umístění v celkovém pořadí.

Martina Tichovská je aktuálně mezi ženami první s velkým náskokem, vždyť její nejhorší výsledek v sezóně bylo 5. místo na middlu v Maďarsku. Pokud v Portugalsku vyhraje alespoň jeden závod, měla by se po 3. místě z roku 2016 a 2. z 2017 letos konečně dočkat celkového prvenství.

 

Také Veronika Kubínová má skvělou sezonu a tomu odpovídá průběžné druhé místo. Do celkového hodnocení se počítá celkem sedm závodů z celkových devíti, ale pokud bude v Portugalsku držet svůj letošní standard, co závod to umístění v top 6, neměla by jí medailová pozice v celkovém pořadí uniknout.

 

Kryštof Bogar mezi muži drží druhé místo, ale obhajoba loňského prvenství není nemožná. Kryštof totiž nedokončil long v Maďarsku, takže se mu z Portugalska budou počítat minimálně dva výsledky a bodově se určitě ještě posune. Na vedoucího Foliforova ztrácí jen 15 bodů, takže  má stále o co bojovat.

Stejně jako průběžně pátý Vojtěch Ludvík, který se  může posunout na medailové místo, protože podobně jako Kryštof má zatím započítanou jednu nulu, za nedokončený mass start v Rakousku.

Krom bojů o celkové pořadí půjde ale samozřejmě i o jednotlivé závody, takže dobrou formu z posledních víkendů budou chtít prodat i Vojta Stránský či Honza Svoboda.

Závody se konají v okolí města Odemira cca 2 hodiny cesty na jih od Lisabonu. Českou stopu najdeme i mezi pořadateli, protože IOF advisorem pro tento závod je Milan Meier.

Na stránkách závodů budou mimo jiné k dispozici živé výsledky, zda bude GPS tracking není zatím úplně jasné.

Průběžné výsledky SP 2018 jsou na stránkách IOF.

| Zobrazeno 2720x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: Světový pohár MTBO
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru