MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Kde udělat vyhlášení ČP 2018?

Kalamitní situace a masivní kácení jsou příčinou toho, že finálový závod ČP i vyhlášení celkových výsledků se v Blansku neuskuteční.

Pomocnou ruku ale, krom jiných, nabídli také pořadatelé dvou podzimních o-akcí - MaudiCupu a OGala. Protože závody jsou hlavně o závodnících, potřebujeme znát váš názor.  Jde totiž  o to, aby na těch závodech bylo koho vyhlašovat a měl tam kdo závodit. 

První možností je udělat finálovým závodem ČP sobotní závod (middle) MaudiCupu 3.11. s následným vyhlášením celkových výsledků ČP 2018 v areálu pivovaru v Kostelci nad Černými Lesy. 

Druhá nabídka je z Plzně - před O-gala by uspořádali MČR družstev + následné vyhlášení celkových výsledků ČP.  O-gala se koná na konci listopadu 24.11.

Čemu dáváte přednost? Nebo je vám to jedno? Hlasujte prosím v následující anketě. Díky všem za názor a hlavně velký dík za nabídku pomoci od obou pořádacích týmů, ať už to dopadne jak chce.

Hlasujte prosím v anketě.

| Zobrazeno 3852x | MTBO ČP + MČR | Jirka -Albert- Vraný

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Svoby |
Takže jiné varianty nejsou?
Ahoj Alberte.
V Tvé anketě mi chybí varianty níže - nebo už neplatí?
- V Orisu je stále otevřena akce v původním termínu, o které píše Pavel na webu předevčírem.
- Dále mAk navrhuje udělat vyhlášení na prvních závodech příštího roku.
Díky.
Jirka -Albert- Vraný |
No, první závody příštího roku budou patrně v Maďarsku jak se Mak obával :) Takže by to muselo být na druhých atd. Takže to ani moc varianta nebyla. Varianta udělat jen vyhlášení a společnou jízdu na Zvůli bylo první řešení, se kterým komise přišla, když už bylo jasné, že Blansko se bude rušit. Následně jsou tu ale dvě nabídky, které se zdají lepší. Proto ta varianta se Zvůli v té anketě už není. Celé se to řeší tak nějak v poklusu, navíc Kýta je teď na dovolené, což celou komunikaci trochu komplikuje :)
Svoby |
Rozumím. Mě osobně se třeba ten původní nápad líbil víc a přijde mi škoda, že v anketě chybí.

Každopádně se domnívám, že Maudicup (v jeho vyhlášeném termínu 3.11.) by se do ČP započítávat určitě neměl. Změna termínu ČP v průběhu resp. měsíc před koncem není otázka do diskuze nebo referenda. Argument, co napsal Graubna v jiném článku: "...aspoň by to donutilo lidi tam jet..." mi přijde násilný.
KNC by určitě zvládli udělat z Maudicupu plnohodnotný ČP závod s x tratěmi a zřejmě by se jim to i finančně vyplatilo. Ale - někomu se ten "dušičkový" víkend už nehodí. Další (třeba já) se na originální Maudi těší kvůli možnosti startu na hlavní trati, což v závodě ČP pro všechny neelitní kategorie bez kompromisů nejde.

Jirka -Albert- Vraný |
No, hledáme nouzové řešení, a až ho najdeme, bude to nějaký kompromis. Těžko se bude líbit všem, tak už to chodí. Tu původní akci zatím nikdo v Orisu nezrušil, nicméně už před vyhlášením ankety v ní bylo jen 6 zájemců. Asi zkrátka "jen vyjížďka" moc lidí netáhne. Výhoda MaudiCupu je hlavně v tom, že mají vyřízená potřebná povolení pro uspořádání závodů, což by asi jinak už nikdo nestihl pro jiný terén vyběhat.
Petr |
Závěr ČP MTBO
No nevím, hlasoval jsem pro MaudiCup, protože bych si rád ještě zajel. Ale je nutné 3.11. (čert ví jaké bude počasí) tam na sílu rvát pohár?
Pochybuji, že by tento závod byl schopný nějak extra zamíchat žebříčkem a čím víc na sílu to bude, tím víc se lidi postaví na zadní...
Jelča |
Závody v zimě
Nedělejme za každou cenu pohárové/mistrovské závody v zimě. Závodů bylo v sezóně dost, MČR družstev je škoda, ale to je život... Mně se nejvíc líbila Zvůle (stále nějaká šance ne dobré počasí), tu jste vyřadili, ok, tak potom Maudicap, ale jako "pouťák" (tak jak je to teď). Plzeň na konci listopadu je asi největší blbost.
Honza K. |
Souhlas s Jelčou. Pokud bude možnost vyhlásit pohár v pivovaru u Maudí Cupu jak pořadatelé nabídli, bude to hezké a důstojné zakončení sezóny. Zazávodit si u toho úplně na pohodu s eliťákama je fajn. Kdo chce posedí, popije ev, vydrží i na nedělní závod. Pohár a body bych z toho za každou cenu nedělal. Prostě je to život. Stejně jako zrušená družstva. Nesnažil bych se o náhradu za každou cenu. Navíc je to relativně odevšad "stejně" dostupné....Snad těm vyhlašovaným bude stát za to přijet a poháry převzít.
Jirka H. |
nechci už zimovat
Mně osobně přijde škoda neplánovaně ukončit sezónu už v půlce září, takže jsem hlasoval pro Maudi. Vážím si nabídky KNC uspořádat poslední pohár společně s vyhlášením. Vzhledem k jejich zkušenostem by závod byl určitě kvalitní a důstojnou tečkou za letošní sezónou. S počasím bych si hlavu také nelámal. Jsou to Střední Čechy, sníh nehrozí a nejsme z cukru.
Nikolas |
Maudicup vs. ČP
Určitě nejsem jediný, kdo se svoji účastí na družstvech pravidelně počítá na 100 % a do posledních dvou závodů v sezóně tentokrát vkládal poslední naděje na posun do nesestupových pozic. Přeci jen 8 závodů s dost podprůměrným výsledkem v elitě prostě nestačí. Kdyby se MaudiCup skutečně realizoval v rámci ČP, takřka jistě by mi to v žebříčku dost pomohlo. Souhlasím však s dalšími, co psali, že zařadit na poslední chvíli do ČP závod v jiném termínu není fér. Sám bych kvůli tomu musel přerušit naplánovaný program - v mém případě je to zajížďka do 100 km - pro jiné to však může být mnohem méně reálné. Prostě zrušení víkendu kvůli vnějším okolnostem je blbé, zasáhne to do žebříčku, ale nedá se nic dělat. Vkládání dalších závodů mimo stanovené termíny je však další zásah, který přitom nezbytný není. Pokud má být žebříček nějakým způsobem regulérní, považuji za jedinou variantu náhradní závod v původním termínu, nebo nic. Jinak samotné vyhlášení na Maudicupu zní solidně, nicméně lze předpokládat, že tam prostě dost lidí nedorazí z výše popsaných důvodů. V pozdějších termínech si vyhlášení dokáži představit, ale nějakou větší cyklistickou aktivitu už očekávám spíše od opravdových srdcařů. Myslím, že účast by tedy byla ještě menší.
Graubna |
Anebo (kdyz by to byla Maudivarianta): kdo bude chtit zavodit, tak dojede, zazavodi si (muselo by se to pocitat do zebricku, at je motivace na pripadny posun nahoru), vsem ostatnim, kteri nedorazi, dat prumer?
Nikolas |
Jestli správně chápu systém bodování, tak by to pro lidi s málo závody opět znamenalo, že buď přijedou, nebo ztratí, jelikož jejich průměr by neodpovídal jejich průměrnému výsledku (počítaly by se tam i nuly za neúčast).
Graubna |
Tak v tomto pripade by asi bylo spravedlive udelat jim atypicky prumer bez nul, jen z odjetych zavodu.
Nikolas |
Tak určitě je to zajímavá představa, že rozhodnutím startovat člověk riskuje, že si v celkovém hodnocení pohorší. To bude ještě velká taktika, až se na poslední chvíli přihlásí třeba Kryštof a půlka elity změní přihlášku na Open :-D
Lochnes |
hoši, netahejme, za každou cenu, ČP za ocas a pojďme se smířit s tím, že to tak je. A jestli někdo touží jezdit elitu příští rok (a tam jezdit na chvostu), když ji zatím nevyjel, tak stejně může, protože hromada z nás, co jsme do ní z áček postoupili tam stejně nepůjde
Chmelda |
Za sebe mohu říci, že nezařazovat do ČP. Bohužel se poslední závodní víkend musel zrušit z důvodů přírodní katastrofy a to prostě nikdo z nás neovlivní. To samé, kdyby se zrušil nějaký závod během sezóny, prostě nedá se nic dělat. Tady je ten extrém, že je to poslední možnost, kdy někteří mohli útočit na celkové pořadí (a je jich dost). Já například s vyhlášením na Maudi Cupu souhlasím hlavně z toho důvodu, že to je docela pro všechny stejně daleko (je to prostě zhruba uprostřed republiky). Jinak závodit na O-Gala, to už by bylo asi až moc winter.
Jirka -Albert- Vraný |
Já bych to osobně taky nehrotil.
Můj soukromý názor je podobný jako Jelči, Honzy K. či Čmeldy a dalších. Já bych to už taky nehrotil a pohár ukončil po závodech v Boru. Leč jako člen komise mtbo jsem slíbil, že udělám anketu, ať máme lepší obraz a víc názorů. Což se tak nějak děje, takže určitě zvážíme i varianty které v té anketě nejsou, ale zazněly tady v diskusi.
Kekety |
Když teď odpadnou dva závody z poháru, bylo by řešením pro ty, kteří pláčou nad chybějícími závody, snížit o jeden počet do žebříčku počítaných závodů? Při stanovení počtu počítaných závodů se před sezónou vychází z počtu plánovaných.
xOB |
Ano, ke snizeni by urcite doslo. Uz tedka je tak zebricek spocitan
Nikolas |
Jo - to je rozumný kompromis, se kterým tak nějak počítám. Ve výsledku situace nebude ideální ani pro ty, kdo se dvěma závody do žebříčku počítali, ani pro ty, kdo už mají své závody odjeté a takhle se jim započítá o 1 méně. Ale ona prostě ideální není a tohle řešení je ekvivalentně nespravedlivé vůči všem - takže vlastně docela spravedlivé ;-)
Mirek Kalina |
Souhlasím s výše uvedenými názory nepočítat Maudi Cup do žebříčku, ale vyhlášení Českého poháru tam udělat. Kdo bude chtít, tak si zajede před vyhlášením hezké závody (na to stačí vypsané kategorie muži, ženy, příchozí), ale zařazovat nový závod Českého poháru teď na konci září mi nepřijde rozumné. Kdo měl někam v žebříčku postoupit, sestoupit nebo se udržet, tak už tak s největší pravděpodobností dopadnul i bez posledních závodů. Pořádat MČR družstev v Plzni před O-Gala je hezký nápad, ale na cyklistiku je dle mého názoru tou dobou již dost pozdě a i počet závodníků (družstev) by asistent nebyl moc vysoký.
hasa |
MČR družstev
Myšlenka udělat družstva před O-gala napadla mě a to z několika důvodů:
1) Závod družstev patří neodmyslitelně ke každému vrcholu MTBO sezóny...
2) Bikéři obyčejně na O-gala prdí, celkem to chápu, protože mají svých večírků dost na rozdíl od pěšáků...
Nechápu pojem: "zimní závod" to jsme na sibiři? Každej má dlouhý kaťata, bundiču
Mimochodem nejsme na Sibiři.
Toto je message k MTBO lidu v ČR je:
přijeďte si zazávodit a hodit se do o-gala na "plzeňský večírek"
Myslím, že letos máme jako MTBO lid oproti lobákům a pěšákům skutečně co oslavovat, takže by to mělo být vidět :-)!!!!

Jirka -Albert- Vraný |
Já jsem zcela pro myšlenku udělat v Plzni nějaké MTBO závody a přilákat tak na o-gala víc bikerů. Ale vůbec si nejsem jistý tím, zda by to mělo být MČR. Trochu se bojím toho, že bude na startu 5 družstev a nebude to důstojné toho titulu.
Nikolas |
Oceňuju ten kvalitní hec. Možná dorazím už jen proto, abych viděl sezónní bikery z Moravy a Slovenska, kteří po 4-5 hodinách v autě vylezou do ranního mrholení a větru o teplotě 2 °C, aby si na letní tretry experimentálně natahovali igelitky a živě diskutovali o tom, jestli je lepší obětovat konečky prstů v běžkařských rukavicích, nebo se vzdát možnosti brzdit a volit teplou jistotu v palčácích :-)
Petr |
Brzdit jde vždycky, ale už si nezařadíš :D (pokud nemáš gripshift)
-ury- |
Oblečení a rukavice na cyklokros? :-) Ale udělat družstva v Plzni, tak to už je pak kousek k tomu dělat bajky jako záložní variantu LOBů. Mapa je dost stejná a když nebude sníh, tak se jedou ve stejném termínu a prostoru bajky :-D
Petr |
Chápu, že zrušení MČR družstev je škoda, ale je vůbec reálné uvažovat (jak psal Albert), že měsíc před Vánicema přijede 250-300 lidí do Plzně (značná část přes značný kus republiky) potencionálně umrznout kvůli svému 40min úseku družstev (i z ekonomického hlediska je to docela past).

Další otázka je, jeslti ti co přijedou opravdu potřebují se mydlit mezi s sebou o body do žebříčku nebo si prostě jen zazávodit proti sobě a večer se spolu pobavit (tj. závod jo, pohár ne).
Honza K. |
Spousta (mladší ročníky) OB lidu se těší jak pojedou na O-gala O-vlakem, jak zapaří už cestou s pěšíma OB a Lobákama, se kterými se celý rok nemají moc příležitostí potkat. A jak budou pokračovat v sále při hlavním programu.....No úplně nevím jak jak nadšení budou závodit družstva, s vidinou, že přijdou o tu kratochvíli po cestě. Holky určitě celé nadšené, že půjdou z bláta do "velké večerní" a borci do "obleků".....Určitě to budou považovat za vrchol sezóny. :-). Připadá mi to jako zbytečná "křeč". Plzeňské MTBO je dost siné ,aby dokázalo přilákat bikery i bez závodu Hášo. A nikde není psáno, že kdo pojede a bude se trmácet na družstvech, že zůstane na O-Gala. Na O-Gala pojedou ti co chtějí, a že by je k tomu motivoval nějaký závod. No nevím.
Honza -mAk- Svoboda |
jeste jeden napad
Ja bych se jeste vratil k tomu napadu s jarem a tahle varianta tu jeste nezaznela. Nechtelo by to Blansko proste zkusit presunout na nejaky dubnovy vikend, klidne v jinem prostoru? V dubnu uz se vetsinou zavodi v kratkych a proc nezacit sezonu klidne vikendem vcetne druzstev a dopocitat CP az potom?
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru