MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Na Haven Mistrovství ČR MTBO dorazí 450 bikerů

Letmý pohled do termínovky prozrazuje, že do začátku prázdnin se nudit určitě nebudeme. Mistrovství Evropy MTBO začíná už za dva týdny a přitom nás do té doby čekají ještě čtyři závody Českého poháru. Nadcházející víkend je zřejmě vrcholem jarní části české sezóny: Dvojnásobné Mistrovství České republiky, World Masters Series, prestižní klání evropských nadějí i silné zahraniční obsazení hlavních elitních kategorií slibují špičkové výkony na tratích. Vyladěný pořadatelský orchestr členů GIGANT Orienteering pak nabídne mnoho dalších silných zážitků i v oblasti kulturní a společenské. Co tedy na Suchém můžeme čekat?

Už dnes je jisté, že HOLBA & Litovel ORIENT EXPRESS alias Haven MČR v MTBO bude mít v letošní jarní sezóně několik primátů: Přihlášených 450 závodníků je s přehledem nejvyšší číslo, které letos v této statistice naše systémy evidují. Přijede opět hodně zahraničních jezdců, ale je velmi potěšující vidět ve startovce i jména v MTBO nových českých klubů a závodníků.

Termín závodů je ideální pro poslední ladění formy před ME MTBO, které letos proběhne v Maďarsku. I s přihlédnutím k tomu, že letošní tuzemské klima odpovídá spíše zeměpisným šířkám Balatonu, není divu, že se do Suchého sjíždí mnoho kandidátů na evropské medaile. Mládežnické repre sestavy Rakouska, Francie a Polska se budou chtít poměřit s početnou českou juniorskou a dorosteneckou špičkou, mezi veterány budou zastoupeny vlajky mnoha států včetně Austrálie. Nejvěhlasnější jména jsou ale k vidění v obou hlavních elitních kategoriích.

Mezi největší favority se určitě opět řadí  naše reprezentační sestavy. V mužské elitě jsou letos zatím nejsilnější Vojtěch Ludvík a Kryštof Bogar, skupinu top favoritů určitě doplňují Luca Dallavalle (ITA), Kevin Haselsberger (AUT) i ostatní členové našeho repre áčka, tj. Jiří Hradil, Honza Svoboda, Radek Laciga a Vojtěch Stránský. Mezi ženami je pole tradičně méně početné, hlavními kandidátkami na medailová umístění pak jsou určitě české reprezentantky Martina Tichovská, Veronika Kubínová a Naděžda Reifová, ale zejména ruská závodnice Olga Shipilova-Vinogradova, která aktuálně vede světový žebříček IOF.

Určitě ale může někdo další překvapit. Mimo jiné i proto, že terén je letos zatím nejméně členitý. To sice neznamená, že nebudou kopce, ale celkově by profily tratí mohly vyhovovat spíše tempařům než vrchařům. Uvidíme.

Nejvýznamnějšími sponzory závodu jsou především: Pivovar Holba, Pivovar Litovel, Haven, Riho, Sporticus, Gran Moravia, SHOCart, Ortlieb, Cykloknihy

Mezi další nej... můžeme určitě zařadit největší plochu tištěné mapy pro jeden závod. Oboustrannou á trojku jsme tu nějakou dobu neměli, takže bude příležitost si v lese aspoň jednou přibrzdit ;-)

Jednou z nejočekávanějších částí víkendového programu je pak určitě večerní kulturní program se spoustou hudby a tance.

Informace k závodu na pořadatelském webu jsou velmi podrobné, proto je velmi obtížné na něco z pokynů a dalších informací zde upozorňovat, protože bychom tak mohli odvést pozornost od dalších důležitých věcí. Proto čtěte pokud možno všechny dokumenty a čtěte pozorně. Jsou tam nějaké výjimky z pravidel a jiné věci, které jste jinde neviděli a možná ani neuvidíte :-)

Odkazy

| Zobrazeno 2214x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru