MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Na první závody ČP MTBO 2019 se do Hradce chystá přes 500 závodníků

Očekávaný první květnový víkend je před námi a s ním i první tři závody ČP MTBO 2019. Nový formát tří individuálních závodů během jediného víkendu se zdá být pro účastníky lákavý, protože v počtech závodníků těsně před uzavřením přihlášek svítilo u nedělního longu číslo 515! Ani sobotní počty u závodů na middlu s hromadným startem a na zkrácené trati přitom nejsou o moc nižší, což je pochopitelně velmi potěšující.

Jsou to sice spíše spekulace, ale jedním z lákadel je určitě hradecký prostor: žádné velké kopce, rychlý a dobře sjízdný terén, dobrá dostupnost ze všech koutů republiky i osvědčené zázemí na Stříbrňáku. Naopak nás o víkendu čeká i řada novinek: Sobotní mass-middle v kombinaci s odpolední zkrácenou tratí je spojení, které jsme v našich krajích ještě vyzkoušet nemohli. Ve spojení se vzdálenějšími prostory a dětskými závody to je zajisté oříšek pro pořadatele a s ohledem na krátké časy na regeneraci i pro mnohé závodníky.

Bez dotyku

Definitivně do našich luhů a hájů proniká bezkontaktní ražení, letmým pohledem do startovek zjistíme, že zhruba polovina závodníků již u kontrol z důvodu ražení brzdit nebude. To ale rovněž znamená zvýšený důraz na dodržování pravidel bezpečného provozu pro všechny: u kontroly opravdu provádějme pouze ražení, všechny ostatní mapovací, servisní či fyziologické úkony je nezbytné řešit na jiných vhodných místech. 

Kdo přijede?

Jak bylo již zmíněno výše, přijede nás opravdu hodně:-) Mimo jiné i prakticky kompletní reprezentační výběry. Na nedávno skončeném tréninkovém kempu v Dánsku většina reprezentantů byla a formu mají vesměs dobrou. Přijede ale také hodně dětí a nových tváří, proto věřím, že se i jim první závody vydaří.

Kdo vyhraje?

Na tohle jsme se zeptali toho nejpovolanějšího - ředitele a v průběhu závodu nositele asi deseti dalších funkcí a titulů Lukáše Chmelaře: "Kromě naší repre by mělo dorazit i pár zahraničních účastníků, nicméně kvalita je tentokrát na domácí straně a pokud bych měli tipovat favority, pak v mužské elitě rozhodně Kryštof Bogar a Vojtěch Ludvík, ale i někteří další. Mezi ženami je favoritek rovněž více. Mezi startujícími je rovněž Martina Tichovská, která však v letošní sezóně má jiné než tréninkové cíle a lze tak čekat, že se ženské pole oproti minulým rokům trochu vyrovná. Výbornou výkonnost na počátku sezóny má Veronika Kubínová, ale uvidíme, co na to ostatní."

Ke slovům ředitele jen dodám, že v prostoru se jel poslední závod relativně nedávno - v roce 2015. Les však přece jen doznal určitých změn a hlavně, část prostoru je zcela nová, takže na čtyři roky staré zkušenosti z lesa se moc spolehnout asi nedá. Ale z výsledků toho roku se dá vyčíst třeba to, že hradecké terény velmi sedí i Martinu Ševčíkovi, který je rovněž mezi přihlášenými a bude nutné s ním mezi favority počítat. Sobotní kontaktní závod by pak mohl vyhovovat třeba i Richardu Wohankovi, který minulý týden proháněl elitní juniory v ČP MTB cross-country.

Další informace

Jednou z dalších novinek bude průjezd prostorem písečného lomu v průběhu závodu s hromadným startem. Na koupačku v písníku to podle předpovědi moc nevypadá, ale podle slov pořadatelů se máte na co těšit.

Závod by se neobešel bez podpory a spolupráce sponzorů a partnerů. Hlavními partnery ČP MTBO jsou tradiční dodavatelé sportovního vybavení Haven a Sporticus, závod se koná na pozemcích Lesů ČR a Městských lesů Hradec Králové a za podpory města Hradce Králové, dalšími partnery jsou X-IONT a Chmelařovic Chaloupky.

Pokyny, parametry tratí a další info určitě najdete na pořadatelské stránce www.mtboracingteam.cz

| Zobrazeno 2305x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru