MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Nominační závod pro juniory a dorost

Dalším pohárovým víkendem bude MČR na longu a na middlu 16.-17.6. pořádané Giganty v Suchém u Boskovic. Sobotní long bude zároveň i nominačním závodem pro juniory a dorost. Oproti nominačním kritériím nastala drobná změna. Nominačním závodem nebude původně plánovaný middle, ale bude to long (z důvodu prohození sobotní a nedělní trati oproti tomu, co bylo v plánu v době vydání kritérií). Termín sobota 16.6. zůstává v platnosti.

A bude se jednat o multi-nominační závod. Půjde zároveň o nominaci na ME juniorů v Maďarsku (26.6.-2.7.) a na Juniorské MS a ME dorostu v Rakousku (5.-13.8.). Nominační závod na MED se bude odehrávat v kategoriích MW17, na MEJ a JMS v MW20. A tentokrát nebudou sloučené tratě. Je proto žádoucí, aby juniorští a dorostenečtí reprezentanti alespoň sobotní long absolvovali v kategoriích, kam věkově patří, bez ohledu na to, v které kategorii ČP startují normálně. Zároveň se jedná o závod Young Guns série (obdoba WRE pro juniory a dorost), reprezentanti tak budou mít i možnost porovnat se s mezinárodní konkurencí. Nominační závod je otevřen pro všechny členy reprezentačních výběrů. Termín přihlášek je 10.6., tak se nezapomeňte přihlásit.

Nominační kritéria najdete na stránkách junior-repre zde. Nominaci mají zajím jistou pouze přímo nominovaní závodníci Richard Wohanka (MED), Vilma Králová a Jan Hašek (JMS+MEJ). U nominačního závodu platí, že vítěz (vítězka) jede. S výjimkou kategorie M17, kde se bude jednat spíše o srovnávací než nominační závod, vzhledem k tomu, že se hraje už pouze o jediné volné nominační místo na MED.

Protože se letos MED a JMS konají současně, mají někteří dorostenci nominovaní na MED zároveň i šanci startovat v závodě s hromadným startem JMS, který v programu MED chybí a případně se i podílet na juniorských štafetách. O tom ale bude rozhodnuto až na místě, v termínu odevzdání soupisek, podle aktuální formy.

Uzávěrka nominací je 17.6. po nedělním middlu. V neděli večer by tak už mělo být jasno, kdo se kam nominoval.

Držím palce ;-).

| Zobrazeno 2313x | Reprezentace | Petr -Meloun- Lukavec
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru