MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Pohárový kolotoč pokračuje prvním mistrovským víkendem, eliťákům přijede konkurence ze zahraničí

Na první červnový víkend připravili další dva závody ČP MTBO pořadatelé z Vrchlabí. Mistrovský middle i pohárový long se odehrají v rekreačním areálu Ves Svaté Kateřiny, kde je kromě sportovní části připraven i kulturní program. Detailnější pozvánku na závod pro nás připravil ředitel závodu Pavel Wohanka.

Závodní prostor

Jedeme do Podkrkonoší a tomu bude odpovídat i charakter závodního prostoru. Některé cesty jsou dost tvrdé a rychlé a proto je třeba je vystřídat s těmi hodně pomalými. Klacků je v lese také dostatek, občas to připomíná Vysočinu, takže bacha na šaltr. Bude to asi dost odlišné od Hradce, čekají vás technické sjezdy, výjezdy a několik singlíků.

Usoudili jsme, že cesta na start v sobotu by byla příliš obtížná pro kategorii MW10 s doprovodem a proto jsme se rozhodli jim udělat po dojezdu většiny závodníků start a celý závod v areálu kempu. Bude to trochu novinka: jízda zručnosti v kombinaci s kontrolami SI (bez mapy) a budeme měřit čas. Trať budou moci děti trénovat celý den a pak odpoledne pojedou naostro. Start bude intervalový na krabičku, jak kdo přijde. V neděli pak už bude mít MW10 klasickou trať s mapou, start stejný jako ostatní.

Centrum závodu

Shromaždiště je v rekreačním zařízení "uprostřed lesa", takže pro rodiny s dětmi ideál, včetně dětského hřiště. Je zde i koupací rybník. Zajímavosti v okolí jsou ZOO Dvůr Králové (11Km) nebo přehrada Les Království z roku 1920. Doporučuji si popojet autem, v obou případech je na cestě značné převýšení. Přes les to nejde, je to zakázaný prostor. Co se týče stravování, je vše v režii provozovatele areálu. Mělo by být dostatek jídel v místní kuchyni. Kdo bude mít zájem, tak nejbližší restaurace je přibližně 10 km daleko.

V roce 1994, když jsem s MTBO začínal, bylo běžné, že součástí závodů byla nějaká společenská akce. Proto jsme na sobotní večer objednali kapelu, která se jmenuje VZHčka (dříve Vichr Z Hor) a prý zahrají všechno. Kapela bude hrát od 20-24h a budou začínat malou diskotékou pro děti.

Sponzoři

Sponzorem celého víkendu je rodinný pivovar Hendrych z Vrchlabí. Kromě dárkových lahví v podobě cen, budou mezi cenami také tři vouchery na exkurzi do pivovaru pro 10 osob. Pro Mistrovství ČR na middlu je hlavním partnerem firma Haven Sport. Sportovní potřeby HavenSporticus budou připraveny i pro nejlepší závodníky nedělního longu.

Kde hledat favority?

Adeptů na ceny bude v elitě asi docela dost. Ve startovce sice z první desítky průběžného pořadí chybí Kryštof Bogar (Kryštof se nakonec na poslední chvíli přihlásil) a Richard Wohanka, ale myslím, že jména jako Ruslan Gritsan nebo Grigory Medvedev je mohou důstojně zastoupit. Mezi největší favority na zisk mistrovského titulu určitě budou patřit Vojtěch Ludvík, Jiří Hradil a Vojtěch Stránský. I mezi ženami bude zahraniční konkurence, avšak jmenovat favoritky je v tomto případě mimořádně těžký úkol. Při neúčasti dua Kubínová - Králová může většina žen ve startovní listině elity pomýšlet klidně i na medailové umístění.

Další info najdete v pokynech ve čtvrtek.

A dávejte, prosím, pozor na frekventovaných úsecích ať někoho nesejmete!

Tešíme se na Vás, počasí je objednané.
Pořadatelé z VRL

Odkazy

 

Titulní foto: Jiří Stránský

 

| Zobrazeno 2285x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Honza -mAk- Svoboda |
Tečka
Tak doufám, že pořadatelé nebudou zbytečně kreativní a podaří se jim vrátit význam tečkované cesty, tak jak to má být podle klíče. Po Hradeckém víkendu, kde se dalo na tečkách letět neskutečnou, jsem teď o víkendu v Rakousku vlítl do prvních teček a pořádně si tam vylámal zuby, protože to bylo přesně jako se říká v klíči, že "Jízda je velmi pomalá nebo nemožná."
Žába |
Víš co je nejhorší? Že vždycky musíš někde udělat tu hranici, co ještě je a co už není... Ale to jako pořadatel určitě sám dobře víš. Tak snad jsme ti připravili dostatečně tečkované tečky. :-)
Honza -mAk- Svoboda |
To máš pravdu, snahu mám držet odstup a pohled průměrně zdatného bikera a to ještě stoupajícího sjezdujícího. Ale když skoro nepoznáš rozdíl v rychlosti mezi plnou černou a tečkou a tečky dáváš protože je na mapě nemáš a nebo, protože chceš odlišit některý krátký čárky od jinejch, protože jsou třeba trochu zarostlý trávou a hůř vidět... tak to podle mě je právě ta nevhodná kreativita klasifikáře. Hlavní je prostě ta rychlost pohybu, protože jako závodník dopředu vybírám dle klasifikací tu volbu která myslím, že bude rychlejší.
Karýk |
mAku, jestli chceš na 5days ti můžem připravit tak hořce kořenité a
fekální tečky, že na ně dlouho nezapomeneš
Honza -mAk- Svoboda |
chci, zrovna včera jsme je byli s Burim a Kryštofem potrénovat na Jizerkách (c:
Honza -mAk- Svoboda |
...ještě mimochodem v těch fotkách co máte z lesa mi chybí ukázka tečky a tak nevím jaký si vybrat kolo (c;
Žába |
mAku, ty to sjedeš i na ukrajině, když na to přijde :-D :-D
xOB |
Ja jako meritko bral, ze prumerna W21B na teckach sleze a tlaci (po rovine)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru