MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Pojďme společně tvořit MS MTBO 2023

Zcela neočekávaný směr vývoje letošní sezóny nás staví před další a nové výzvy. Zrušené či odsunuté závody, omezené možnosti tréninku, pro sportovce zavřené hranice... Zrušení MS MTBO 2020 v Jeseníku je sice bolestným, avšak logickým krokem v této situaci. Spolu s tím se však otevírá zcela nová možnost pro všechny MTBO příznivce: můžeme začít pracovat na dalším MS v České republice!

Mistrovství světa MTBO 2020 v Jeseníku určitě nebude. Restrikce vyplývající z epidemiologické situace a zejména jejich nepředvídatelný vývoj v čase neumožní pořadatelům zaručit jistotu srpnového termínu. Navíc i v případě dílčích uvolnění nemusejí být ještě vhodné podmínky pro férovou účast všech potenciálních účastníků letošního MS.

V prostoru šampionátu bylo odvedeno mnoho práce zejména v souvislosti s mapováním. Věříme, že tahle práce nepřijde nazmar a v prostoru plánovaného MS se v brzké době dočkáme kvalitních závodů Českého poháru.

Neméně úsilí však bylo vynaloženo na poli diplomatickém a tady bohužel většina domluveného již neplatí a pro další akce bude potřeba jednání absolvovat znovu. Toho si je vědoma i IOF a s ohledem na už tak těžkou situaci přikročila k bezprecedentnímu kroku: Mistrovství světa 2023 bude přiděleno České republice bez výběrového řízení. Pokud tedy o pořádání za tři roky projevíme zájem, máme přidělení šampionátu jisté. Zájem musíme oficiálně projevit do konce června, nicméně již nyní prosakují v MTBO komunitě náznaky toho, že do pořádání půjdeme. 

Je to zároveň velká šance pro nás všechny. V posledních letech slýcháme nejen v našich lesích, ale i v těch zahraničních, že sportovní, ale i manažerská a organizační kapacita českých bikerů je velmi vysoká a nic nebrání tomu, aby sekce MTBO zorganizovala šampionát zcela ve své režii. Což je informace, která nás velmi těší, ale zároveň i v mnohém zavazuje.

Potřebujeme najít nové prostory a nové centrum. V Jeseníku pořádat MS nebudeme, jelikož na připravených mapách se pravděpodobně bude brzy závodit. Potřebujeme vytvořit sehraný tým i najít někoho, kdo se ujme taktovky nad tímhle orchestrem a sladí ho k dokonalé závěrečné mistrovské symfonii. Potřebujeme nadšení, kreativitu, vůli i trpělivost.

Pokud vás při čtení těchto řádek napadá cokoli, co by mohlo k naplnění vize "MS 23" přispět, nenechávejte si to pro sebe. Vítáme jakékoli tipy na místa, lidi či možnosti. Neváhejte s myšlenkou oslovit kohokoli z vedení sekce MTBO nebo se o ni podělte v komentáři tady pod článkem. Pojďme si společně udělat naše Mistrovství světa!

| Zobrazeno 1663x | Informace | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru