MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Pozvánka na 17. a 18. kolo ČP MTBO 2018

Máme před sebou poslední letní závody letošní sezóny. Přírodní i lidské zdroje, které mají pořadatelé z Nového Boru k dispozici, slibují opět výjimečný sportovní i společenský zážitek. Pojďme si připomenout, co je pro nás nachystáno.

Návrat ke kořenům

Po smršti technických novinek a záblesků z budoucnosti našeho sportu se teď máme možnost přesunout do míst s velmi pevnou vazbou k historii českého MTBO. Ano, byly to právě tyhle lesy, kopce a údolí, kde se čeští orienťáci poprvé přesvědčili o tom, že i na kole se dá udělat pořádnej závod s mapou. A dle zaručených historických pramenů se od těchto dob traduje i historie našich sobotních večírků a dalších doprovodných mezizávodních taškařic. Nakolik jsou prameny věrohodné se můžete pamětníků optat přímo na místě. Každopádně již z pokynů je jasné, že tyhle tradice pořadatelé z TJ Jiskra Nový Bor hodlají dodržet a udržet i pro příští generace bikerů.

Závod z pera mistra světa

Informace o tom, co nás během víkendu čeká, máme z první ruky - přímo od ředitele závodů a stavitele middlu Leoše Bogara: „Centrum a shromaždiště bude po oba dny v krásném prostředí koupaliště ve Sloupu. V místě lze stanovat, můžete se občerstvit, koupat, bavit se, budete sem i dojíždět do cíle.“

Middle se pojede ve stejném prostoru jako se běžely pohárové OB (áčka), které proběhly tento víkend. Les je dobře sjízdný, porost tvoří především borovice. Mezi nimi se ale mimo cesty jezdit nesmí, povoleno je však přebíhání. V terénu potkáte i skalní útvary a pěkné výhledy. „Povrch je dobře sjízdný, čekejte suchý podklad vesměs bez písku. Cíl je v kempu“, dodává Leoš. 

Večer po middlu bude nabitý dalším programem, takže zůstat na místě se určitě vyplatí. Po sedmnácté hodině nás čeká zábavný MTBO mikrosprint Brčál, který zatím trochu sabotuje příliš suché počasí, ale snad vás bude bavit i tak. Následovat bude večerní vyhlášení a volný program s hudbou.

Nedělní long bude velmi speciální. Nestává se často, abyste jeli závod, který pro vás postavil úřadující mistr světa v příslušné disciplíně. Kryštof Bogar zná okolní kopečky velmi dobře a můžeme prozradit, že je při stavbě tratí využil úplně všechny. Na mapě longu tedy čekejte určitě o něco víc vrstevnic než jste zvyklí a možná i víc než by se vám líbilo ;-)

Oba závody jsou zároveň zařazeny i do německého poháru, takže se můžete porovnat i se zahraniční konkurencí

Sobotní start je ve 13 hodin, ale prezentace jen do 12:00, tak doražte včas.

 

Odkazy

 

| Zobrazeno 2211x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru