MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Reprezentace dospělých na prahu sezony 2019

První květnový víkend otevře letošní sezonu českého poháru MTBO. Ale bude také první ostrým závodním testem pro reprezentaci a ve dvou závodech ze tří se bude v Hradci bojovat i o přímou nominaci na Mistrovství Evropy, které bude začátkem června v Polsku. Jak je na tom reprezentace po zimní přestávce?

Zimní příprava probíhala individuálně, preference jsou různé – Radek Laciga a Veronika Kubínová například reprezentovali i v LOBu na MS či Zimní Univerziádě, Kryštof Bogar byl na treku v Himalájích a Vojta Ludvík strávil zimu v Litvě na studijním pobytu. Většina ostatních trénovala v domácích terénech či v tradičních jižních destinacích.

Tam začala i společná příprava reprezentace – když na konci března proběhlo na Mallorce objemové silniční soustředění, společně s juniorskou reprezentací. Nešlo ale jen o základní najíždění, konec března už patří spíše intervalům a kvalitě. Díky dobrému počasí i blízkosti hor bylo možné odjet kvalitní tréninky, bez rizika prochladnutí a zdravotních komplikací.

 Dalším bodem společné přípravy byl velikonoční kemp v Dánsku. Většina dospělých si ale pobyt v Dánsku protáhla na celý týden a krom pre-campu určeného pouze pro reprezentace, o kterém už referoval Meloun, se zúčastnila i následujícího kempu pro všechny kategorie. Na něm se už měřil čas, tak jak je běžné a tak si můžete prohlédnout výsledky jednotlivých závodů.

Protože Dánsko letos hostí MS, kemp se navíc konal ve stejném městě – Viborgu a je to obvykle velmi dobře uspořádáná akce, byla na startu velice slušná konkurence. I když do MS zbývá ještě hodně času, medailová umístění Kryštofa Bogara, Vojty Ludvíka, Martina Ševčíka a Veroniky Kubínové potěšila. Dařilo se i dalším – Marie Březinová či Vojta Stránský se opakovaně podívali do první desítky. Terény MS budou rozhodně náročné jak mapově, tak i technicky. Také kopců bylo v okolí Viborgu překvapivě dost, i když krátkých. Pro bikery je pak tahle oblast zajímavá masivním rozvojem single tracků, prakticky v každém lese bylo něco namotaného a mohutně se budovaly další traily.

Než se ale v polovině prázdnin vydáme do Dánska, čeká na reprezentaci ještě zmíněné ME v Polsku. Protože se souběžně s ním nekoná žádná významná akce pro juniory, bude zajímavé sledovat zda některé z nominačních míst urve dravé mládí. První závod ve kterém půjde o jízdenku do Polska bude sobotní hromadný start a druhým pak nedělní klasická trať.

Vítězové a vítězky nominačních závodů doplní trojici s přímou nominací – Kryštofa Bogara, Vojtu Ludvíka a Veroniku Kubínovou. Zbytek týmu do počtu 6+6 pak bude doplněn na návrh trenéra a schválen komisí reprezentace a vedením sekce.

.... ?

Pokud vám teď něco nehraje – tak ano, čtete správně – ve výčtu přímých nominací chybí největší hvězda loňské sezony tedy Martina Tichovská. Ta se přímé nominace vzdala a celou sezonu vynechá. Důvod už stejně určitě zná skoro každý – na svět příjde další orienťák či orienťačka. A jestli bude domácí MS 2020 příležitost pro comeback? To ukáže čas. Teď hlavně přejeme vše dobré a nekomplikované.

| Zobrazeno 2743x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru