MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Ve Viborgu začíná MS MTBO 2019

V neděli 28. července začíná v dánském městě Viborg Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech (MTBO) a čeští závodníci budou tradičně patřit k favoritům. Na závodníky čeká velice náročných 7 dní, během kterých nastoupí do 4 individuálních závodů - lišících se svojí délkou a způsobem startu (intervalový nebo hromadný) - a jednoho štafetového závodu.

Právě v závodě tříčlenných štafet obhajuje český tým v ženské kategorii dokonce zlatou medaili, zatímco mužská štafeta se bude pokoušet vylepšit své bronzové umístění z minulého roku. Složení ženské části týmu doznalo zásadních změn, kdy nejúspěšnější bikerka posledních několika let, čtyřnásobná mistryně světa - Martina Tichovská - letos absentuje. Martina se chystá na svoji novou roli maminky. Velkým příslibem je teprve 22 letá Veronika Kubínová, která na loňském MS dokázala získat bronzovou medaili na krátké trati a byla také členkou zlaté štafety. Své kvality potvrdila i letos na Mistrovství evropy, na kterém vybojovala zlatou medaili ve sprintu. Veroniku v závěrečné přípravě postihla bohužel nemoc a musela kolo na chvíli odložit, nicméně trenér Jiří Vraný i Veronika sama jsou přesvědčení, že minimálně na krátkých distancích bude schopna podávat 100% výkony.

Mužská část týmu jede v osvědčeném složení a medailovými oporami posledních let Kryštofem Bogarem a Vojtěchem Ludvíkem. Na medailový úspěch pomýšlejí také Vojtěch Stránský a Jiří Hradil, kteří se v minulých letech střídali ve štafetě právě s duem Bogar Ludvík. Překvapit mohou také zkušení borci Radek Laciga a Martin Ševčík, pro které to je již 13., resp. 12. mistrovství světa.

Šéftrenér reprezentace, Jiří Vraný, shrnul svá očekávání následovně: “Věřím opět v medaile. Největší očekávání mám od Kryštofa Bogara a Vojty Ludvíka - to jsou už zkušení závodníci v nejlepším věku, a věřím, že získají nějakou individuální medaili a samozřejmě jsou i základem silné štafety. Veronika Kubínová přes to, že jede teprve na druhé MS dospělých také může pomýšlet na medaile - na nedávném ME vyhrála sprint, loni získala bronz na MS. Ale na medaili má i štafeta žen! Velmi dobře třeba letos opět jezdí Vojta Stránský, snad naváže na medaili z Liberce (pozn. ten hostil MS v roce 2015). Prakticky každý kdo je v týmu pak má myslím potenciál na to, aby se v nějakém závodě dostal do top 10. Tak snad se to podaří.


Program Mistrovství světa:

28. července - Sprint (závod ve městě na cca 15 min, intervalový start)
30. července - Middle (závod v lese na cca 50 min, intervalový start)
31. července - Long (závod v lese na cca 100 min, intervalový start)
2. srpna - Mass start (závod v lese na cca 80 min, hromadný start)
3. srpna - Štafety (závod tříčlenných štafet)

Složení týmu

ženy:

 • Veronika Kubínová - obhajuje bronzovou medaili na krátké trati (middle) z MS 2018, úřadující Mistryně Evropy ve sprintu, aktuálně figuruje na 3. místě světového žebříčku
 • Kateřina Nováková - aktuálně figuruje na 18. místě světového žebříčku
 • Štěpánka Staňková - aktuálně figuruje na 75. místě světového žebříčku
 • Vendula Musilová - aktuálně figuruje na 77. místě světového žebříčku
 • Marie Březinová - aktuálně figuruje na 99. místě světového žebříčku
 • Markéta Drobníková

muži:

 • Kryštof Bogar - obhajuje zlatou medaili na klasické trati (long) z MS 2018, obhajuje bronzovou medaili ve sprintu z MS 2018, na letošním ME získal stříbrnou medaili ve sprintu, aktuálně figuruje na 3. místě světového žebříčku
 • Vojtěch Ludvík - aktuálně figuruje na 7. místě světového žebříčku
 • Jiří Hradil - aktuálně figuruje na 15. místě světového žebříčku
 • Radek Laciga - aktuálně figuruje na 28. místě světového žebříčku
 • Vojtěch Stránský - aktuálně figuruje na 30. místě světového žebříčku
 • Martin Ševčík - aktuálně figuruje na 31. místě světového žebříčku

šéftrenér: Jiří Vraný

Kde hledat aktuální informace

Juniorské MS MTBO

Souběžně s mistrovskými závody dospělých probíhá ve Viborgu i juniorské mistrovství světa. Ani ambice juniorů nejsou nikterak nízké, výkonnost nominovaných závodníků a závodnic řadí většinu z nich mezi největší kandidáty na přední umístění.

 

| Zobrazeno 2810x | Reprezentace | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru