MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
| Reprezentace
Sprint na závěr MS

Sprint přímo v historickém centru města Vilnius zakončil letošní MS a vlastně i celou mezinárodní sezonu. Poprvé ze všech závodů zůstali jak dospělí tak junioři bez medaile, i když ve dvou případech jen o vlásek. Výborné výsledky ale měli  pátý Radek Laciga v M21 a čtvrtý Matyáš Ludvík v M20. Martina Tichovská se na 8. místě nevešla na velké podium jen velmi těsně. Celý článek.
MS long - dvě stříbrné a jedna zlatá

Martina Tichovská a Jiří Hradil získali dnes na klasické trati stříbrné medaile a Veronika Kubínová ovládla závod juniorek. Martina tak získala tady v Litvě už druhé stříbro. Verčina Litevská medaiová sbírka už čítá dvě zlaté a dvě bronzové. Pro Jirku Hradila je to naopak první medaile nejen tady, ale návrat na stupně po třech letech. Celý článek.
Zlato pro štafetu mužů

Štafeta mužů Vojtěch Stránský, Vojtěch Ludvík a Kryštof Bogar dnes ve Vilniusu obhájila titul z loňska. Juniorské štafety pak zkompletovali medailovou sbírku – Jan Hašek, Matyáš Ludvík a Martin Kanta získali stříbrné, Veronika Grycová, Vilma Králová a Veronika Kubínová bronzové medaile.

Celý článek.
Pět z šesti českých juniorů na velké bedně

Dnes byl na programu MS/JMS závod s hromadným startem. Závodní aréna nás přivítala poměrně hustou mlhou, kdy to chvíli vypadalo, že z důvodu viditelnosti, kontaktní hromaďák možná nebude až tak kontaktní. V okamžicích startů jednotlivých kategorií navíc vždy celé startovní pole, diváci i moderátoři naprosto ztichli, takže starty v mlžném oparu měli až neuvěřitelnou atmosféru ticha před bouří. Závodníci na startu obdrželi 4 farstované mapy (2x lesní 1:10000 a 2x parkovou 1:5000) a pátá nefarstovaná (tzn. stejná pro celou kategorii) je čekala na výměně v terénu.

Zlatý déšť Litevský

Ve Vilniusu poslední dva dny téměř neustále pršelo a nepřestalo až do začátku prvního závodu MS 2017 – middle. Ale pro český tým to byl déšť zlatý – Kryštof Bogar vyhrál v elitě, Veronika Kubínová závod juniorek. Nechybělo moc a zlaté byly tři – Martina Tichovská nestačila v dámské elitě pouze na Olgu Shiplinovou Vinogradovou z Ruska. Celý článek.
MS / Juniorské MS 2017 zahájeno

Dnes jsme ve Vilniusu absolvovali model a zahajovací ceremoniál. Pořadatelům se dle všeho podařilo kvalitně namodelovat i zítřejší počasí, takže jsme v souvislém dešti a potemnělém lese absolvovali řadu kvalitně rozbahněných sjezdů skluzem. Z důvodu počasí byl zrušem slavnostní průvod centrem, takže zahajovací ceremoniál na Vilniusské radnici byl krátký a úderný.

Mistrovství světa / Juniorské MS 2017

Po krátké pauze na zotavení po Mistrovství Evropy ve Francii přichází druhý letošní vrchol reprezentační sezóny. Už v neděli začíná modelovým závodem a zahajovacím ceremoniálem Mistrovsví světa 2017 (společně s Juniorským MS) v hlavním městě Litvy Vilniusu. První z juniorsko-dospěláckých posádek vyráží za aklimatizací a tréninkem již dnes (středa), zbytek juniorů a další část dospělých v pátek večer s přespáním u Ostravy a zbytek seniorského týmu v sobotu ráno.

Celkem: 1212 načítat automaticky
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot